Historia zespołu zaczęła się w roku 1977, kiedy Witold Paszt na potrzeby Studia Rozrywki Victoria założył w Warszawie zespół wokalny Victoria Singers. W jego skład weszli: Andrzej Kozioł, Grzegorz Markowski, Witold Paszt oraz dwie panie: Zosia i Janeczka. Rok później do zespołu jako akompaniator dołączył Ryszard Rynkowski. Kiedy pewnego dnia w jednym z pokoi hotelu Bristol w Warszawie czterej panowie przeprowadzali próbę wokalną, spóźnione koleżanki podsłuchały dochodzące zza drzwi brzmienia. Po skończonej próbie weszły do środka jedynie po to, by oznajmić kolegom, że opuszczają zespół, ponieważ powinien mieć on kształt męskiego kwartetu. Dało to początek grupie VOX.
Zespołem od strony organizacyjnej i repertuarowej zajął się kompozytor oraz świetny znawca i dziennikarz muzyczny – Marek Skolarski. Niedługo później Grzegorz Markowski podjął decyzję o opuszczeniu zespołu i karierze solisty. Ponieważ trwały już przygotowania do debiutu, zespół pośpiesznie rozpoczął poszukiwania brakującego wokalisty. Pomimo wielu przesłuchań, także znanych już wokalistów, poszukiwania nie przynosiły rezultatów. Wymogi wokalne i słuchowe jakie stawiał VOX w połączeniu z koniecznością śpiewania w wielogłosie, okazywały się dla wielu nie do przeskoczenia. Tymczasem rozwiązanie problemu czwartego wokalisty znajdowało się bliżej niż ktokolwiek mógł przypuszczać – był nim kuzyn Witolda Paszta – dyrektor gminnego ośrodka kultury w Tarnowie Jerzy Słota. Gruntownie wykształcony muzycznie i wokalnie, dołączył do zespołu w roku ’79 i błyskawicznie przyswoił jego repertuar.
Zanim jednak panowie pojawili się na estradzie przez kilka miesięcy starannie przygotowywali się do swojego debiutu. Przesłuchiwali setki utworów zespołów i solistów, którzy stanowili dla nich inspiracje. W salach prób Telewizji Polskiej, pod okiem wybitnych specjalistów tamtego okresu, ćwiczyli elementy ruchu scenicznego i układali kompletną choreografię do poszczególnych utworów. Tańca uczyła ich Zofia Rudnicka, zaś stepowania nieznany jeszcze wówczas Janusz Józefowicz. Pobierali również lekcje języka angielskiego m.in. u prof. Zbigniewa Bubienia czy Jerzego Siemasza. Najwspanialsi polscy projektanci mody, tacy jak Jerzy Antkowiak, Grażyna Hasse, Barbara Hoff czy Bernard Hanaoka, przygotowywali dla nich wyjątkowe i oryginalne kostiumy.
Debiut nastąpił w kwietniu 1979 roku na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu, gdzie zabrzmiały takie hity jak Ale feeling i Lucy. Później był wielki sukces piosenki Masz w oczach dwa nieba w plebiscycie Studia Gama na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (rok ’80) oraz, rok później, szereg najważniejszych nagród na Festiwalu Interwizji w Sopocie, gdzie po raz pierwszy Polska usłyszała kultowy Bananowy Song (m.in. I Nagroda Dnia Płytowego i Nagroda Publiczności). W tym samym roku VOX zdobył Grand Prix na festiwalu Bratysławska Lira, a w 1982 – główną nagrodę w Rostocku.
Zespół szybko zyskał wielką popularność, na polskiej estradzie stanowił bowiem absolutną nowość: czterech elegancko ubranych panów śpiewało przeboje, tworząc jednocześnie widowiskowe przedstawienie. VOX wygrywał plebiscyty radiowe, telewizyjne i prasowe. Koncertował w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR i Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Płyta Monte Carlo Is Great sprzedała się w rekordowym nakładzie 400 tys. egzemplarzy, pomimo że piosenki śpiewane były w jęz. angielskim. Uzyskała wówczas status Złotej Płyty
W 1987 roku Ryszarda Rynkowskiego w zespole zastąpił Dariusz Tokarzewski, młody wiolonczelista, gitarzysta i pianista. Trzech panów z Zamościa łączyły zabawne korelacje: siostra Andrzeja uczyła Witolda języka polskiego w podstawówce, Darek był uczniem Jurka w podstawówce, a Jurek to bliski kuzyn Witolda. W 1997 roku Andrzej zrezygnował z kariery muzycznej i od tej pory VOX koncertuje jako wokalny tercet.
Przez 40 lat działalności zespół występował na scenie z wieloma artystami światowego formatu, takimi jak: Bad Boys Blue, Shakin Stevens, Betty Dorsey, Helena Vondrackova czy Karel Gott. Przez długie lata pracował z najlepszym big bandem w Europie – orkiestrą Gustava Broma, czego owocem była wspólna płyta Sing Sing Sing – składanka największych standardów jazzowych, swingowych i gospeli. Wspólnie zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Europie. Równie wielkim i niespotykanym wówczas wyróżnieniem był siedmiomiesięczny kontrakt w największym teatrze muzycznym wschodniej Europy, określanym Olimpią Paryską Wschodu – Friedriechstadt Palast. Zespół zagrał tam 150 koncertów, występując w towarzystwie czołowych międzynarodowych gwiazd piosenki, sportu, rewii i tańca: Gabi Seifert (mistrzyni świata w jeździe figurowej na lodzie) wraz ze swoim lodowym baletem czy Thomas Gottschalk (niekwestionowana gwiazda niemieckiej sceny rozrywkowej).
Także dziś repertuar zespołu pozostaje szeroki i zróżnicowany: panowie śpiewają ballady, pieśni gospel, swing, standardy jazzowe oraz utwory popowe, funkowe i rockowe. Perfekcja wykonania, najwyższy poziom aranżacji muzycznych i wokalnych, niezwykła charyzma VOXów oraz wspaniały kontakt z publicznością - wszystko razem sprawia, że koncerty z ich udziałem są wyjątkowym przeżyciem i ucztą muzyczną dla fanów bez względu na wiek...
W roku 2014 z okazji 35-lecia pracy na estradzie, zespół nawiązał współpracę z rodzinnym duetem Młynarskich, której owocem był singiel Tęczowy Most. Autorem kompozycji jest Jan Emil Młynarski, a słowa napisał jego tata Wojciech Młynarski. Producentem muzycznym projektu został Agim Dżeljilji. Rok później zespół wziął na warsztat piosenkę swojego krajanina, Marka Grechuty, pt. Świat w obłokach. Klip do piosenki powstał przy okazji 90-lecia Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, we współpracy z dwiema lotniczymi grupami akrobacyjnymi: BIAŁO-CZERWONE ISKRY i ORLIKI. W roli głównej wystąpił wnuk Witolda – Maciuś (lat 7) oraz harley Witka. W 2019 roku zespół obchodził okrągły jubileusz 40-lecia pracy na estradzie.
Jesienią 2019 roku do zespołu na stałe dołączył Mariusz Matera - wokalista z Chełma, miłośnik kultury żydowskiej, prywatnie wielki pasjonat (i praktyk!) ekologicznego rolnictwa. Zastąpił on w składzie grupy Jerzego Słotę. Obecnie VOX koncertuje z towarzyszeniem warszawskiego zespołu muzycznego Life Club Band.